Blinken urim për 15-vjetorin në NATO, Rama: Faleminderit për partneritetin Shqipëri-SHBA

Kryeministri Edi Rama falënderoi sot Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken për urimin e tij në kuadër të 15-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Vizita në Tiranë, Blinken vlerëson Shqipërinë: Partner i vjetër i SHBA-së dhe aleat i NATO-s

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken përmes një postimi në rrjetet sociale, ndau detaje në lidhje me vizitën e tij në Tiranë

Blinken uron Kosovën për 16- vjetorin e Pavarësisë: Vlerësojmë partneritetin tonë të qëndrueshëm

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar Republikën e Kosovës në 16-vjetorin e shpalljes së pavarësisë

Ambasada e SHBA, detaje nga vizita e Sekretarit Blinken: Reforma në Drejtësi, pjesë thelbësore për rritjen ekonomike dhe integrimin

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë zbardhi sot detaje nga takimet e Sekretarit amerikan të Shtetit gjatë vizitës së tij në Tiranë.

Kryetarja e Kushtetueses pas takimit me Blinken: Rikonfirmoi mbështetjen e SHBA për reformën në drejtësi

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj ka reaguar pas takimit një ditë më parë që Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken zhvilloi me krerët më të lartë të institucioneve të drejtësisë

Gonxhja: Vizita e Blinken konfirmoi Shqipërinë si partnerin strategjik të SHBA në Ballkanin Perëndimor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja reagon në lidhje me vizitën e Blinken në Tiranë.

“Fotoalbumi i ditës”, vizita e Blinken në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale “Fotoalbumin e ditës” me momente nga vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Tiranë.

Vizita e Blinken në Tiranë, Hasani: Shqipëria ka treguar që është faktor stabiliteti

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u shpreh sot se vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Tiranë është një gur kilometrik që vjen pas angazhimit të rëndësishëm që ka treguar Shqipëria.

Rama: Kompanitë amerikane partnere të dëshiruara

Kryeministri; Për ne është e padiskutueshme nevoja dhe rëndësia e investimeve amerikane në Shqipëri

Rama: Monumenti i pandëshkueshmërisë dhe miti i të pushtetshmit mbi ligjin është rrëzuar

Kryeministri Edi Rama falënderoi sot Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken për mbështetjen e pazëvendësueshme në transformimin e Shqipërisë n