Pashkë të bardha dhe të mbara miq!

Në këtë ditë kuptimplote të Ringjalljes së Krishtit, përcjell urimet për të gjithë besimtarët katolikë


Nga Dr. Albert Gjoka

Përshëndetje miq!

Sa herë na del para një pengesë dhe ringrihemi, na duket sikur rilindim; – sa herë gjejmë dashurinë e vërtetë tek të dashurit tanë, ne rilindim; – sa herë që i japim kuptim gjërave që kanë vlerë në jetën tonë, ne rilindim.

Edhe nëse do të ketë diçka vlerë në jetën tonë të përtejme, ajo është pikërisht Rilindja.

Në këtë ditë kuptimplote të Ringjalljes së Krishtit, përcjell urimet për të gjithë besimtarët katolikë për Pashkë të bardha dhe të mbara dhe përtëritje e harmoni për të gjithë bashkëvëllezërit tanë shqiptarë në këtë ditë të bukur të shkëmbimit të vezëve me ngjyra që na bashkon që prej periudhave pagane të bashkësisë tonë! ???

Përshëndetje miq! Sa herë na del para një pengesë dhe ringrihemi, na duket sikur rilindim; – sa herë gjejmë dashurinë e…

Posted by Albert Gjoka on Saturday, April 8, 2023

Gazetari Albert Gjoka, menaxheri i platformes se shitjes se librave online, Bukinist.al

Lexo më shumë nga

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…

Global 360

Gërvalla: Përshpejtim i procesit të anëtarësimit në BE për ruajtjen e paqes në rajon

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë në takimin e grupit “Miqtë e Ballkanit…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…