Ti je dhe do të mbetesh gjiganti i madh, i mirë!

Esse për babain tim, Sokratin, në 70-vjetorin e datëlindjes…

Përvoja ime e mrekullueshme e urimeve të personalizuara!

“Te secili prej tyre shkova me fjalë dhe zemër, me lutje dhe dëshirime, me çiltërsinë e shpirtit”

Begaj: Viti që lëmë pas pati zhvillime pozitive

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj uroi sot shqiptarët për Vitin e Ri 2024.

Ja si urohej 120 vjet më parë!

Vitet kanë bërë të tyren, por sfidat kanë mbetur të ngjashme si tek kjo kartolinë e Shoqërisë Dëshira në Sofje

Peleshi i uron Krishtlindjen efektivëve të Forcave të Armatosura

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi uroi sot Krishtlindje të gëzuara për çdo efektiv të Forcave të Armatosura.

Rama uron Clinton: Gëzuar ditëlindjen zoti President!

Kryeministri Edi Rama i uroi sot ditëlindjen Presidentit të 42-të të SHBA, Bill Clinton.

Moisi Dalipaj, shkofsh 120 vjeç!

Ti sot je në 67-të vjetorin e lindjes. Je një shembull për të treguar!

Ermir Dizdari, magjia e dirigjimit!

80-vjetori i dirigjentit të madh durrsak, emblemës së pentagramit

Gëzuar mami Egla!

Mëngjesi vjen me ëndrra të çuditshme, sa herë që është ditëlindja e nënës sime

Pashkë të bardha dhe të mbara miq!

Në këtë ditë kuptimplote të Ringjalljes së Krishtit, përcjell urimet për të gjithë besimtarët katolikë