Shoqata maqedonase “Ilinden” uron besimtarët myslimanë të kenë agjërim të bekuar të Ramazanit

Urojmë që besimtarët muajin e shenjtë të Ramazanit ta kalojnë me shëndet dhe përmbushje shpirtërore dhe t’u japë forcë


Shoqata maqedonase “Ilinden” Tiranë dhe dega në Gollobordë, uron besimtarët myslimanë të kenë agjërim të bekuar dhe të lehtë të Ramazanit.

MESAZHI I URIMIT

Shoqata maqedonase “Ilinden”-Tiranë dhe dega në Gollobordë, ju uron agjërim të bekuar dhe të lehtë të Ramazanit.

Agjërim të lehtë dhe të bekuar, me dëshirë për të konfirmuar një nga karakteristikat kryesore të agjërimit të Ramazanit, solidaritetin dhe humanizmin.

Është nderi ynë që në emërin tonë dhe të shoqatës, të gjithë maqedonasve të fesë islame në Republikën e Shqipërisë dhe jashtë saj, si dhe të gjithë besimtarëve të fesë islame, t’u dërgojmë urime me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit.

Urojmë që besimtarët muajin e shenjtë të Ramazanit ta kalojnë me shëndet dhe përmbushje shpirtërore dhe t’u japë forcë për t’i kaluar momentet e vështira dhe agjërimet e Ramazanit të kalojnë në lumturi dhe gëzim.

Shoqata Maqedonase “Ilinden”-Tiranë
Kryetar Nikolla Gjurgjaj

Shoqata Maqedonase “Ilinden”-Dega Gollobordë
Kryetar Fatri Fetahu

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…

Global 360

Osmani: Të mbështetet Ukraina, të mos shpërblehet agresioni i Rusisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin përmbyllës në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër ku morën pjesë…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…