Dhunimi i tre shqiptarëve në Malin e Zi, Balla: Ngjarja po hetohet, autorët do të mbajnë përgjegjësi

Ministri i Brendshëm reagoi lidhur me ngjarjen e ndodhur sot në Mal të Zi ku tre shtetas shqiptarë janë dhunuar nga disa persona tē panjohur

Balla: 10 155 640 turistë të huaj në Shqipëri në vitin 2023, u certifikua siguria e vendit

Ministri i Brendshëm në analizën vjetore të institucionit që ai drejton, në krye të fjalës vuri në dukje numrin rekord të turistëve që vizituan Shqipërinë përgjatë vitit 2023.

Balla shpërndan dhurata në Librazhd: Gëzuar Festat!

Mnistri i Brendshën ndau dhurata për fëmijët e punojësve të policisë dhe familjeve në nevojë në Librazhd

Kredi të garantuara nga Qeveria, Rama vizitë në shtëpinë e re të inspektorit të Policisë së Shtetit

Programi i kredive të garantuara nga qeveria për shtëpitë e familjeve të reja të punonjësve të policisë, mjekëve dhe ushtarakëve, ka nisur me çeljen e dyerve të para.

Ndahet nga jeta udhëheqësi historik i CDU, Balla: Schäuble dashamirës i Shqipërisë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas ndarjes nga jeta të udhëheqësit historik të CDU-së në Gjermani, Dr. Wolfgang Schäuble.

Gonzato takon Ballën: Sundimi i ligjit, çelësi për përshpejtimin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Silvio Gonzato zhvilloi sot një takim me ministrin e Brendshëm, Taulant Balla.

Marrëveshje për forcimin e bashkëpunimit policor në fushën balistike me Francën

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla nënshkroi sot me ambasadoren e Republikës së Francës në Tiranë, Catherine Suard, marrëveshjen e zbatimit për forcimin e bashkëpunimit policor në fushën balistike.

Balla shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Emirit të Kuvajtit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla shprehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Emirit të Kuvajtit, Sheikh Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah.

Policia e Shtetit dhe ajo italiane angazhim të përbashkët për luftën kundër trafikimit të lëndëve narkotike

Në këtë aktivitet ishte i pranishëm edhe Ministri i Brendshëm, Taulant Balla

King-Smith: Partneriteti mes vendeve tona, me rezultate reale për popujt tanë!

Pas marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Britanisë së Madhe, numri emigrantëve të paligjshëm është ulur me 90 %