Britania e Madhe dhuron dronë për të kontrolluar kufirin tokësor dhe detar

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla dhe Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe, James Cleverly vizituan së bashku Komisariatin e ri të Policisë Kufitare në Rinas

Balla: Lehtësimi i lëvizjes me ID mes gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, përfitime të shumta për banorët

Ministri i Brendshëm: Lëvizja me ID karta në rajon, vetëm forcon marrëdhëniet mes tyre.

Ambasadori Hifzi takim me ministrin e Brendshëm, Taulant Balla

Ambasadori i Arabisë Saudite në Shqipëri, Feisal Hifzi u takua me Ministrin e Brendshëm të Shqipërisë, Taulant Balla.

Lëvizja me karta identiteti në Ballkanin Perëndimor, Balla: Mbi 8.5 milionë hyrje-dalje

Komisioni për Çështjet Europiane zhvilloi sot një seancë dëgjimore me ministrin e Brendshëm, Taulant Balla

Balla në Palermo, homazhe në nderim të magjistratëve Falcone dhe Borselino

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, bëri homazhe dhe vendosi kurorë me lule në Kuesturën e Palermos

Balla bisedë telefonike me homologun Sveçla: Ngushëllime për efektivin e vrarë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun kosovar Xhelal Sveçla

Balla takim me homologun spanjoll, Grande-Marlaska, bashkëpunimin në goditjen e rrjeteve kriminale

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka pritur në një takim ministrin e Brendshëm të Spanjës, Fernando Grande-Marlaska.

Konkluzionet e ministerialit euroballkanik, Balla: Të mbrohemi nga sulmet kibernetike, mbështetje më të fortë nga BE

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka prezantuar 10 konkluzionet e ministerialit euroballkanik të ministrave të Brendshëm nga Bashkimi Evropian

Procesi i Berlinit, Tirana mirëpret sot Ministerialin e Ministrave të Brendshëm

Në takimin e rëndësishëm mes ministrave do të diskutohet menaxhimi i integruar i kufijve, bashkëpunimi rajonal në luftën kundër krimit të organizuar dhe partneriteti për krimin kibernetik në Ballkanin Perëndimor.

Balla: Numri i emigrantëve të paligjshëm shqiptarë drejt MB ka rënë me 90%

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla dhe ministri i Emigracionin të Britanisë së Madhe, Robert Jenrick ishin së bashku sot në aeroportin “Nënë Tereza”