Balla pret Sveçlën: Bashkëpunim i shkëlqyer me Kosovën përmes 26 marrëveshjeve

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla priti sot në Tiranë ministrin e Brendshëm të Republikës së Kosovës, Xhelal Sveçla.

Balla pret numrin 2 të Policisë italiane: Grupe të përbashkëta hetimore për goditjen e krimit të organizuar

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, priti Zëvendësdrejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Italian, Prefektin Vittorio Rizzi

Balla: Do të bëjmë gjithçka që shpërfillja e rëndë ndaj ligjit të luftohet nga Policia e Shtetit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla përgëzoi sot Policinë e Shtetit për aksionet e zhvilluara në Durrës, Tiranë dhe Elbasan

Ashpërsim i dënimeve për veprat penale në mjediset e institucioneve arsimore

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, i ka dërguar ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja një shkresë me propozime për ndryshime në Kodin Penal në kuadrin e Paketës së Sigurisë në Shkolla.

Parandalimi i trafikut të të miturve, Taulant Balla firmos udhëzimin e ri, ja rregullat

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, firmosi ditën e djeshme udhëzimin për përcaktimin e rregullave të veçanta të kalimit të shtetasve shqiptarë të mitur në kufi.

Siguria në shkolla, Balla: Pengojmë keqbërësit të arrijnë tek fëmijët

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla u takua me stafin arsimor të gjimnazit “Vath Korreshi” në Lushnjë

Britania e Madhe dhuron dronë për të kontrolluar kufirin tokësor dhe detar

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla dhe Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe, James Cleverly vizituan së bashku Komisariatin e ri të Policisë Kufitare në Rinas

Balla: Lehtësimi i lëvizjes me ID mes gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, përfitime të shumta për banorët

Ministri i Brendshëm: Lëvizja me ID karta në rajon, vetëm forcon marrëdhëniet mes tyre.

Ambasadori Hifzi takim me ministrin e Brendshëm, Taulant Balla

Ambasadori i Arabisë Saudite në Shqipëri, Feisal Hifzi u takua me Ministrin e Brendshëm të Shqipërisë, Taulant Balla.

Lëvizja me karta identiteti në Ballkanin Perëndimor, Balla: Mbi 8.5 milionë hyrje-dalje

Komisioni për Çështjet Europiane zhvilloi sot një seancë dëgjimore me ministrin e Brendshëm, Taulant Balla