Balla takon homologun rumun: Thellim i bashkëpunimit mes policive

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla gjatë qëndrimit në Vjenë zhvilloi një takim edhe me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Brendshëm të Rumanisë, Cǎtǎlin Predoiu.

Siguria në Shkolla, Balla nga Dibra: Të rinjtë, të denoncojnë çdo fenomen që i shqetëson

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ishte në gjimnazin “Said Najdeni” në Dibër, ku i ftoi nxënësit t’u drejtohen oficerëve të sigurisë, drejtuesve në shkolla apo Policisë.

Balla takon Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës Botërore Myslimane: Projekt për fëmijët e dëshmorëve të Policisë së Shtetit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës Botërore Myslimane dr. Mohammad bin Abdulkarim Al-Issa,

Balla: Thellim i bashkëpunimit për sigurinë kibernetike me Arabinë Saudite

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ndodhet në një vizitë zyrtare në Mbretërinë e Arabisë Saudite

Balla: AMP po rrit forcën goditëse për të çuar para procesin e vetëpastrimit të Policisë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla deklaroi sot se Agjencia e Mbikëqyrjes Policore falë bashkëpunimit me SPAK dhe me prokuroritë e jurisdiksionit të përgjithshëm po rrit forcën goditëse

Balla me ambasadoren e Japonisë: Ekspertizë për forcimin e kapaciteteve profesionale të policisë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla takim me ambasadoren e të Japonisë në Shqipëri, Kato Kikuko.

“Siguria”, Balla nga Berati: Konsolidojmë masat në shkolla!

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, zhvilloi një takim në Shkollën e Mesme Artistike “Ajet Xhindole” në Berat.

Balla: Po shihet mundësia për ligj të posaçëm për monitorimin e rrjeteve sociale

Ministria e Brendshme po hulumton mundësinë për hartimin e një ligji për tu përballur me fenomenet negative që shfaqen nga përdorimi i rrjeteve sociale

Balla: Fund pandëshkueshmërisë, vijon bashkëpunimi me Interpol për gjetjen e personave në kërkim

Interpol Tirana në bashkëpunim edhe me njësitë partnere në Itali dhe Greqi, ekstraduan në Shqipëri dy persona, pjesëtarë të grupeve kriminale

Balla: Pirateria, krimi ekonomik dhe kibernetik, në fokus të Policisë

Ministri i Brendshëm përgëzon Policinë e Shtetit për operacionet në luftën ndaj piraterisë, krimit ekonomik dhe kibernetik.