Balla në Palermo, homazhe në nderim të magjistratëve Falcone dhe Borselino

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, bëri homazhe dhe vendosi kurorë me lule në Kuesturën e Palermos

Balla bisedë telefonike me homologun Sveçla: Ngushëllime për efektivin e vrarë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun kosovar Xhelal Sveçla

Balla takim me homologun spanjoll, Grande-Marlaska, bashkëpunimin në goditjen e rrjeteve kriminale

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka pritur në një takim ministrin e Brendshëm të Spanjës, Fernando Grande-Marlaska.

Konkluzionet e ministerialit euroballkanik, Balla: Të mbrohemi nga sulmet kibernetike, mbështetje më të fortë nga BE

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka prezantuar 10 konkluzionet e ministerialit euroballkanik të ministrave të Brendshëm nga Bashkimi Evropian

Procesi i Berlinit, Tirana mirëpret sot Ministerialin e Ministrave të Brendshëm

Në takimin e rëndësishëm mes ministrave do të diskutohet menaxhimi i integruar i kufijve, bashkëpunimi rajonal në luftën kundër krimit të organizuar dhe partneriteti për krimin kibernetik në Ballkanin Perëndimor.

Balla: Numri i emigrantëve të paligjshëm shqiptarë drejt MB ka rënë me 90%

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla dhe ministri i Emigracionin të Britanisë së Madhe, Robert Jenrick ishin së bashku sot në aeroportin “Nënë Tereza”

Balla me koordinatorin e Mbretërisë së Bashkuar: Ulje drastike e emigrantëve të paligjshëm

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla është takuar të premten me gjeneralin Stuart Skeates, Koordinator Special i qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar për Emigracionin e Paligjshëm.

Paketa e sigurisë në shkolla, Balla: Parandalim i veprimeve të paligjshme brenda perimetrit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, garantoi prindërit se këtë vit, ata duhet të ndihen më të sigurt se kurrë për fëmijët e tyre gjatë procesit mësimor.

Balla takon drejtorin e ri të ICITAP: Intensifikim i bashkëpunimit në luftën kundër narkotikëve

Ministri i Brendshëm Taulant Balla priti sot Richard Deasy, drejtorin e ri të ICITAP si dhe drejtuesin e Çështjeve të Narkotikëve dhe Zbatimit të Ligjit (INL) të SHBA në Tiranë

Ekspertët e ICRG/FATF vlerësojnë progresin e Shqipërisë në luftën kundër pastrimit të parave

Në mbyllje të vizitës dy ditore në Shqipëri të grupit të ekspertëve vlerësues të ICRG/FATF për ecurinë e zbatimit të Planit të Veprimit u zhvillua një takim i nivelit të lartë.