Veliaj: “Tirana Street Food Festival”, bashkohuni me ne për një aventurë kulinare

“Tirana Street Food Festival” do të zhvillohet në kryeqytet nga 15 nëntori deri në 20 nëntor

Unioni i Bashkive Shqiptare të Rajonit, Veliaj: Të ofrojmë një paketë të përbashkët turistike!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës i propozoi Unionit edhe anëtarësimin e 47 komunave arbëreshë

Përmbytjet në Itali, Veliaj: Bashkia e Tiranës, e gatshme të ndihmojë në çdo rast nevoje

Tirana solidarizohet me Firencen dhe Toskanën në Itali, të cilat kanë pësuar përmbytje, si pasojë e motit të keq.

Veliaj: Bashkia e Tiranës do të investojë në shkollën “Naim Frashëri” në Bujanoc

Pas shkollës “Dituria” në Komunën e Preshevës, Bashkia e Tiranës do të kontribuojë edhe për një shkollë tjetër

Veliaj takon në SHBA ish-ambasadorin Arvizu: Avokat i përjetshëm i Shqipërisë

Kryebashkiaku është takuar me një mik të veçantë të vendit tonë, ish-ambasadorin amerikan Aleksandër Arvizu

“Tetori Rozë”, Veliaj apel vajzave dhe grave: Kryeni kontrolle mjekësore periodike

Bashkia e Tiranës, edhe këtë vit iu bashkua fushatës globale “Fjongoja rozë më kujton”, një marshim që e kthen në qendër të vëmendjes betejën kundër kancerit të gjirit.

Veliaj në Uashington, pjesë e samitit vjetor të kryebashkiakëve nga “Bloomberg Initiative”

Kryebashkiaku i Tiranës u takua me kongresmenët Ritchie Torres dhe Elissa Slotkin, si dhe me përfaqësues të Institutit Demokratik Kombëtar (NDI).

Veliaj në samitin vjetor të kryebashkiakëve në Washington DC

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, është rikthyer në Washington DC për të marrë pjesë në samitin vjetor të kryebashkiakëve të organizuar nga Bloomberg CityLab.

Atletja me origjinë nga Ulqini merr shtetësinë shqiptare, Veliaj: Na bëj krenarë!

Alyssia Paljevic është shtetasja më e re e Republikës së Shqipërisë

Samiti i Berlinit; Veliaj: Tirana, epiqendra e aktiviteteve më të rëndësishme që ndodhin në Ballkan

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një intervistë televizive foli për përgatitjet e fundit që po bëhen në kryeqytet.