Shqipëri-Ishujt Faroe, Veliaj: Ejani të festojmë në “Sheshin Skënderbej”!

Shqipëria përballet sot në orën 20.45 me Ishujt Faroe, ndeshje e fundit në grupe drejt rrugës për në Berlin.


Shqipëria do të përballet sot, në orën 20.45, me Ishujt Faroe, ndeshja e fundit në grupe drejt rrugës për në finalet e Kampionatit Europian “Euro 2024”, në Gjermani.

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, ftoi qytetarët të mblidhen në sheshin “Skënderbej”, për të mbështetur kombëtaren e kuq e zi dhe për të festuar të gjithë së bashku.

“Gati për festë?! Sonte, të gjithë në sheshin “Skënderbej”, për të përjetuar emocionet e ndeshjes Shqipëri – Ishujt Faroe. Jemi me ju çuna. FORCA!”, deklaron Veliaj.

Gati për festë?! 🥳🥳🥳

Sonte, të gjithë në sheshin “Skënderbej”, për të përjetuar emocionet e ndeshjes 🇦🇱 Shqipëri – Ishujt Faroe 🇫🇴

Jemi me ju çuna. FORCA! ❤️🖤❤️🖤❤️🖤

Posted by Erion Veliaj on Monday, November 20, 2023

Bota përmes statistikave!

Bota ku jetojmë përmes shifrave për gjeografinë, popullsinë, burimet natyrore dhe vecanërisht ekonominë.

Global 360

SHBA, të burgosurit diplomohen në universitetet më të mira

Marrja e diplomës u mundëson të burgosurve të integrohen më lehtë në shoqëri pas kryerjes së dënimit

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Bota përmes statistikave!

Bota ku jetojmë përmes shifrave për gjeografinë, popullsinë, burimet natyrore dhe vecanërisht ekonominë.