Risitë e super buxhetit të Bashkisë së Tiranës

Nga linja e shpejtë e autobusëve, tek shkollat dhe ndriçimi LED

Ja surprizat e natës së ndërrimit të viteve në Tiranë

Nata e ndërrimit të viteve këtë vit do vijë me plot surpriza dhe emocione të paharrueshme në Tiranë

Gjermania dhe BE-ja mbështetje Transportit të Gjelbër në Tiranë me 81.2 milionë euro

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Ervin Mete, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Drejtoresha e KfW në Shqipëri, Brit Horschke nënshkruan Marrëveshjet e Financimi

Darka e Krishtlindjes me krerët e besimit të krishterë, Veliaj: Tirana po zhvillohet çdo ditë

Kryebashkiaku i Tiranës: Kemi nevoje për urat dhe fibrat shpirtërore që na lidhin me njeri-tjetrin

Veliaj shërben drekën e Krishtlindjes për të moshuarit dhe njerëzit në nevojë

Kryetari i bashkisë së Tiranës zgjodhi të urojë festën duke u shërbyer drekën të moshuarve dhe njerëzve në nevojë në qendrën sociale “Gonxhe Bojaxhi”.

Bashkia e Tiranës dhe Ambasada Gjermane mbështesin 23 fermerë me makineri bujqësore

Kryebashkiaku Erion Veliaj: Mini-Grante në formë makinerish bujqësore. Bergner: Vazhdojmë me projektin.

Veliaj: Vit i jashtëzakonshëm për Tiranën. Gëzuar Festat!

Në prag të festave të fundvitit, kryebashkiaku Erion Veliaj ka uruar qytetarët e Tiranës përmes një videomesazhi

Veliaj: Buxheti 2024, më i madhi ndonjëherë për Tiranën!

Kryebashkiaku: Buxheti për vitin 2024 është 10 herë më i madh, se ai i administratës së kaluar.

Tirana, Kryeqyteti Mesdhetar i Kulturës, Kojdheli: Ja përfitimet që pritet t’i sjellë kryeqytetit

Një tjetër arritje pas dy viteve të suksesshme të Kryeqytetit Europian të Rinisë dhe Qytetit Europian të Sportit.

Veliaj me përfaqësues të shoqërisë civile: Falë jush, kemi zgjidhur shumë problematika sociale në Tiranë

Shoqëria civile u vlerësua nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj me certifikata mirënjohjeje