Buxheti i Tiranës 2024, Veliaj: Qytet model për zgjidhjen e problemeve të strehimit

Politikat sociale do të vijojnë të jenë në vëmendje të buxhetit të vitit të ardhshëm të bashkisë së Tiranës.

Veliaj pret kryebashkiakët e Veronës dhe Viçencës: “EcoTirana”, pastrim edhe në periferi

Kryebashkiaku i Veronës, Damiano Tommasi, u shpreh i lumtur që bashkëpunimi me Tiranën do të vazhdojë.

Shqipëri-Ishujt Faroe, Veliaj: Ejani të festojmë në “Sheshin Skënderbej”!

Shqipëria përballet sot në orën 20.45 me Ishujt Faroe, ndeshje e fundit në grupe drejt rrugës për në Berlin.

Tirana pomovohet si vend për xhirime filmash në Hollywood!

Në Los Anxhelos u zhvillua Marketi Amerikan i Filmit. Merr pjesë edhe Tirana Film Office.

Veliaj nga Nju Jorku: Mezi pres ta kthej Presidencën e Qyteteve të Ballkanit B40 në një platformë kreativiteti

Kryebashkiaku i Tiranës tokon në SHBA, Jorrit de Jong, drejtor i “Bloomberg Harvard City Leadership Initiative”.

“Parada e Shqiptarëve”, Arifi: Presheva, pjesë e spektalit kuqezi në Tiranë

Veliaj: Tirana i mirëpret të gjithë qytetarët e Preshevës të festojmë së bashku 111 vjetorin e Pavarësisë

Legjenda Lilian Thuram vlerëson Veliajn: Jeni një kryebashkiak i jashtëzakonshëm!

Erion Veliaj pret Kampionin e Botës me Francën: “Libri i tij, mesazh për të rinjtë, se sporti i bashkon njerëzit”

“Parada e Shqiptarëve”, Totaj: Qytetarët e Prizrenit do t’i bashkohen festës së madhe në Tiranë!

Veliaj: Tirana i mirëpret të gjithë qytetarët e Prizrenit të festojmë së bashku 111-vjetorin e Pavarësisë

“Parada e shqiptarëve”, Veliaj: Ditën e Flamurit do ta festojmë të gjithë bashkë në Tiranë!

Aktiviteti do të zhvillohet më 28 Nëntor në bashkëpunim me “Albanian Roots”.

Veliaj takon kryebashkiakun e Milanos: Qytetet tona me euro-projekte të përbashkëta

Në samitin e Kryetarëve të Bashkive në Barcelonë, Veliaj zhvilloi një takim edhe me Beppe Salan