Veliaj nga Nju Jorku: Mezi pres ta kthej Presidencën e Qyteteve të Ballkanit B40 në një platformë kreativiteti

Kryebashkiaku i Tiranës tokon në SHBA, Jorrit de Jong, drejtor i “Bloomberg Harvard City Leadership Initiative”.


Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka takuar në SHBA, Jorrit de Jong, drejtor i “Bloomberg Harvard City Leadership Initiative”, qendër që punon me kryebashkiakë të ndryshëm nga e gjithë bota, me fokus në lidership, menaxhim dhe inovacion.

Veliaj shkruan se mezi pret që Presidencën e Qyteteve të Ballkanit 2024 nga ana e Tiranës, ta kthejë në një mundësi për të rritur bashkëpunimin mes qyteteve të Europës Jugore.

“Gëzohem që jam kthyer tek “Bloomberg Harvard City Leadership Initiative” me mikun tim Jorrit de Jong! Mezi pres ta kthej Presidencën e Tiranës në #B40 (Balkan Cities Network), në një platformë inovacioni, kreativiteti dhe bashkëpunimi mes qyteteve të Europës Jugore! Nuk ka partner më të mirë se Bloomberg Cities, me rrjetin e tyre të njohurive dhe ekspertizës!”

Lexo më shumë nga

Gonxhja: “La Maison de l’Albanie” – ku shpirti i Shqipërisë takohet me sharmin e Francës

Ministri për Ekonominë, Kulturën dhe Inovacionin, Blendi Gonxhja, vizitoi "La Maison de l’Albanie" në Paris

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Nuk e kam shkelur kurrë ligjin dhe besimin e qytetarëve”

Kryebashkiaku i kryeqytetit: Drejtësia të bëjë punën e saj

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Gonxhja: “La Maison de l’Albanie” – ku shpirti i Shqipërisë takohet me sharmin e Francës

Ministri për Ekonominë, Kulturën dhe Inovacionin, Blendi Gonxhja, vizitoi "La Maison de l’Albanie" në Paris