Veliaj: Kemi hyrë në vitin më intensiv të investimeve në Tiranë

Kryebashkiaku i Tiranës: Së shpejti nis programi më i madh i ndërhyrjeve nëpër lagje

Temperaturat nën zero, Veliaj: Qendrat Sociale të Tiranës në gatishmëri!

Kryebashkiaku: Për çdo rast emergjence apo persona në nevojë, telefononi në numrin e emergjencës 112.

Gjiganti amerikan, CNN: Piramida e Tiranës, “Works of Wonder”!

Piramida është një nga 18 projektet e reja të arkitekturës që Architectural Digest e ka cilësuar si më spektakolarët

Investimet në infrastrukturë, Veliaj: Duam që Tirana të jetë qyteti më i zhvilluar në Ballkan!

Asfaltohet rruga te Njësia 7, Kryebashkiaku i kryeqytetit: Rrisim vlerën e pronës.

Idetë inovative për teknologjinë, Bashkia e Tiranës hap thirrjen për gjimnazistët

inTirana ka për synim të identifikojë, trajnojë, promovojë dhe mbështesë të rinjtë e apasionuar pas teknologjisë dhe inovacionit.

“Gjelbërimi i Tiranës”, Veliaj: Ftesë bizneseve të na bashkohen!

Pro Credit Bank zgjodhi t’i dhurojë kryeqytetit 50 pemë të llojeve të ndryshme, pranë lulishtes pas Pallatit të Kongreseve

Autobusë elektrikë në Tiranë/ Rreth 120 milionë euro për transformimin e transportit publik

Projekti formalizohet dhe fillon punë këtë vit, në vitin 2027-2028 është targeti i përmbylljes

Asfaltimi i rrugëve në Tiranë; Veliaj: Fillimi i mbarë gjysma e punës!

Viti i ri ka nisur me punë intensive nga ekipi i terrenit në Bashkinë e Tiranës.

Veliaj e nis vitin e ri me vullnetarët e rinj, mbjellin 52 pemë te Parku i Liqenit

Të rinj vullnetarë i janë bashkuar këtë fillimvit bashkisë së Tiranës në nismën e saj për shtimin e gjelbërimit.

Tirana, kryeqyteti Mesdhetar i Kulturës dhe Dialogut

Ky është titulli i tretë për Tiranën, pas kryeqyteti Europian i Rinisë dhe Qyteti i Sportit për 2023-in