Veliaj: Dhjetë shkolla të reja i shtohen Tiranës

Një nga 10 shkollat e reja që i shtohen këtë vit Tiranës është shkolla “Lekë Gjiknuri”, që u përurua në ditën e parë të nisjes së vitit të ri shkollor.

Veliaj: Dita e përkujtimit ndaj veprës hyjnore të Nënë Terezës!

Misionarja shqiptare Agnes Gonxhe Bojaxhiu për më shumë se 45 vjet u shërbeu të varfërve, të sëmurëve dhe jetimëve.

Shtrimi i rrugëve, Veliaj: Uratat e banorëve, prova më e mirë për punën tonë!

Një tjetër rrugë në zonën e Freskut, rruga “Rexhep Bastari”, është asfaltuar nga Bashkia e Tiranës

Java Kulturore e Azerbajxhanit, Veliaj pret delegacionin azer: Projekte konkrete mes Tiranës dhe Bakusë

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj pret zv/ministri i Kulturës së Azerbaixhanit, Farid Jafarov

Veliaj: Driton Kuka, trajneri kampion olimpik i Majlinda Kelmendit merr pasaportën shqiptare

Katër shtetas të rinj, tre prej të cilëve nga Kosova, u betuan dhe morën nënshtetësinë shqiptare në një ceremoni të organizuar nga Bashkia e Tiranës.

“Lojërat Olimpike Paris 2024”, kryebashkiaku Veliaj pret ambasadoren e Francës

Kryetari i Bashkisë Tiranë i dhuroi ambasadores Catherine Suard, “Kullën e Sahatit”

Veliaj: Qendra e Kinostudios, poli i ri urban për Tiranën

Qendra e Kinostudios do të rikualifikohet, për t’u transformuar në polin e ri urban të Tiranës.

Veliaj: Vendimi i SPAK për impiantin e mbetjeve, i mirëpritur

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka përshëndetur vendimin e SPAK për të kaluar në administrim publik impiantin e mbetjeve të Tiranës.

Dreka e Kurban Bajramit, Veliaj: Qendrat sociale të Tiranës, si në një familje të madhe

Në Qendrën “Të qëndrojmë së bashku në Kombinat”, festoi edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Veliaj: Arti mural në Tiranë, ftesë për të gjithë ata që na vizitojnë

Arti mural në Tiranë i ka dhënë një pamje të re ndërtesave në kryeqytet