Ministri Kamyshin: Faleminderit Tiranës për ndihmën në procesin e rindërtimit të Ukrainës

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj pret ministrin ukrainas për Industritë Strategjike, Aleksander Kamyshin

Veliaj me përfaqësuesin e UNICEF Albania: Të çojmë përpara axhendën për fëmijët dhe të rinjtë

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim përfaqësuesi i UNICEF Albania, Murat Sahin.

2-vjetori i luftës në Ukrainë, Veliaj: Gjithmonë pranë popullit ukrainas!

Javën tjetër Tirana do të mikpresë presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky

Kampionati “Futsal 2024” për priftërinjtë, Veliaj: Metafora më e bukur për Tiranën tonë

Për herë të parë në Shqipëri po zhvillohet kampionati europian i futbollit për priftërinjtë “Futsal” 2024, ku 17 skuadra kombëtare nga e gjithë Europa do të ndeshen nga data 5-9 shkurt

Kryebashkiaku i Athinës, Haris Doukas: Po mësojmë shumë nga Tirana!

Kryebashkiaku Veliaj mikpriti kryebashkiakun e Athinës, Haris Doukas, i cili mori pjesë në punimet e Samitit të B40

Kryebashkiaku i Prishtinës: Tirana po zhvillohet me hapa të shpejtë!

Kryebashkiaku Veliaj pret Përparim Ramën: Bashkëpunim i shkëlqyer mes Tiranës dhe Prishtinës

Samiti B-40, Kryebashkiaku i Stambollit: Veliaj, vizionar. Tirana ka bërë një progres të paimagjinueshëm

Kryetari i Bashkisë së Stambollit, Ekrem İmamoğlu, shpreh besimin se nën lidershipin e Tiranës, Rrjeti i Qyteteve të Ballkanit do të bëjë një progres edhe më të madh

“Presidenca B40”, Veliaj pret kryebashkiakun e Sarajevës: Qytetet tona shohin nga e ardhmja!

Kryebashkiaku i Tiranës priti edhe ata të Sofjes, Vassil Terziev dhe Podgoricës, Olivera Injac.

101-vjetori i Shërbimit Pyjor Shqiptar, Veliaj: E festojmë me 10 mijë pemë të reja të mbjella!

Data 27 Janar e vitit 1923 është dita e dekretimit të Ligjit të parë shqiptar “Për pylltarinë shqiptare”

Veliaj: Kolegji i Europës, mundësi e artë për kryeqytetin!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi sot punimet në mjediset e reja të Kolegjit të Europës