Erdoğan nënshkruan protokollin për anëtarësimin e Suedisë në NATO

Presidenti i Türkiyes, Recep Tayyip Erdoğan, nënshkroi protokollin për anëtarësimin e Suedisë në NATO.

Meloni: Mbrojmë të drejtën e Izraelit për ekzistencë

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni takon homologun e saj izraelit, Benjamin Netanyahu.

Biden: Mbështetja për Izraelin dhe Ukrainën jetike për sigurinë e Shteteve të Bashkuara

Presidenti Biden tha se Shtetet e Bashkuara duhet të angazhohen më thellë lidhur me dy konfliktet e huaja

Michel: BE dhe Ballkani Perëndimor të bëhen gati për zgjerimin deri në 2030

Presidenti i Këshillit të Europës, Charles Michel ka ritheksuar angazhimin e Bashkimit Europian për t’u zgjeruar dhe për të pritur anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Trump në gjyq për një mashtrim 250 milionë dollarësh

Ekziston mundësia që Trump mund të humbasë disa nga pronat që janë bërë pjesë e firmës së markës së tij.

SHBA/ Dhoma e Përfaqësuesve miraton buxhetin e përkohshëm

Qeveria siguron financim edhe për 45 ditët e ardhshme

OKB: Zvicra, vendi më inovativ në botë!

Vendet që performojnë mirë në inovacion përfshijnë Indinë, Indonezinë, Pakistanin, Uzbekistanin dhe Brazilin

Blinken: Rusia po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë

Sekretari amerikan i Shtetit tha në Këshillin e Sigurimit theksoi se Rusia po e përdor urinë si armë

Guterres: Dëshmi tronditëse të krimeve ruse në Ukrainë

Sekretari i OKB: Janë dokumentuar dëshmi të shkeljeve të përhapura dhe tronditëse të të drejtave të njeriut, duke përfshirë dhunën seksuale

Erdogan: Turqia mbështet Azerbajxhanin për të ruajtur integritetin territorial

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan: Turqia mbështet Azerbajxhanin në hapat e tij për të ruajtur integritetin e tij territorial