Katër astronautë nisen drejt Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor

Deri tani SpaceX ka nisur tetë ekuipazhe për NASA-n.

Zbulimi amerikan: Një shpërthim i qëllimshëm rrëzoi avionin e shefit të grupit Wagner

Kremlini i cilëson gënjeshtra akuzat se vrau kreun e Wagnerit, Prigozhin

Trump: Paditë ndaj meje janë iniciuar nga Biden

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka reaguar në rrjetin e tij social “Truth” pas aktakuzës së katërt në Xhorxhia.

Kreu i Wagner vdes në një aksident me avion në Moskë

Kreu i ushtrisë mercenare Yevgeny Prigozhin ka humbur jetën ditën e sotme pasi avioni në të cilin udhëtonte është përplasur pranë Moskës.

Ukraina shkatërron një sistem të fuqishëm kundërajror të Rusisë

Moska ende nuk e ka komentuar rastin, por blogerët ushtarakë rusë thanë se ky sulm i vuri në pah të metat e kapaciteteve mbrojtëse të Rusisë.

Zelensky në Athinë për takime me udhëheqësit e Ballkanit dhe BE-së

Zelensky u takua me Kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis dhe më vonë me Presidenten e vendit, Katerina Sakellaropoulou.

Inteligjenca amerikane: Rreth 500 mijë të vrarë dhe të plagosur deri në Ukrainë

Kievi nuk publikon shifra zyrtare dhe besohet gjerësisht se Rusia i nënvlerëson dukshëm shifrat e saj.

OKB bën bilancin: 10 mijë civilë të vrarë që nga nisja e luftës në Ukrainë

Shifrat reale mund të jetë edhe më larta, pasi në disa rajone nuk ka pasur qasje në të dhëna.

22 diplomatë rusë largohen nga Moldavia

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se ky hap “armiqësor” i Kishinjevit do të ketë pasoja në marrëdhëniet ruso-moldave.

Franca nën pushtetin e flakëve!

Shtatëmbëdhjetë zjarrfikës pësuan lëndime të lehta, por deri më tani nuk raportohet për viktima.