Jeff Bezos dhuron 100 milion Dollarë për zjarret në Hawaii

Edhe personazhe të tjerë të njohur kanë ofruar ndihmën e tyre për të prekurit

Shkon në 89 numri i viktimave nga zjarri në Hawai, qindra të zhdukur

Qindra persona rezultojnë të zhdukur ndërsa qindra të tjerë janë vendosur në strehimoret

Vuçiç thotë se nuk do ta nënshkruajë ligjin për martesa mes gjinisë së njëjtë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se derisa ai të jetë president nuk do ta nënshkruajë ligjin për martesa mes personave të gjinisë së njëjtë.

Rekord kalimesh ilegale të kufirit në Bashkimin Europian

Numri i kalimeve të jashtëligjshme kufitare në Bashkimin Evropian është rritur në nivel rekord në shtatë muajt e parë të këtij viti

Inteligjenca artificiale në ndihmë të sigurisë kombëtare

Ekipi i ri i punës do t’i raportojë gjetjet e tij për përdorimin e Inteligjencës Artificiale për Sigurinë Kombëtare në muajt e ardhshëm.

Qëllohet për vdekje kandidati presidencial Fernando Villavicencio në Ekuador

Villavicencio u qëllua për vdekje më pak se dy javë përpara zgjedhjeve të parakohshme presidenciale

Erdoğan: Diplomacia e fuqishme nuk është opsion, por obligim për Türkiyen

“Ne jemi në ndjekje të mbrojtjes së interesave të Türkiyes duke përdorur të gjitha mjetet e diplomacisë dhe të gjithë elementët e fuqisë së fortë dhe të butë”, tha presidenti i Türkiyes

Marrëveshja e grurit, Erdogan fton për vizitë Putinin

Presidenti rus Vladimir Putin mund të vizitojë Turqinë në fund të muajit me ftesë të homologut të tij turk Rexhep Tajip Erdogan

Katër viktima në Slloveni, pesë të zhdukur pas përmbytjeve

Kryeministri slloven Robert Golob: Më shumë se 500 milionë euro dëme

Republikanët intensifikojnë hetimet ndaj Hunter Bidenit

Ligjvënësit republikanë po intensifikojnë hetimet ndaj Hunter Bidenit dhe po përpiqen të baraspeshojnë problemet ligjore të djalit të Presidentit Biden me ato të ish-Presidentit Donald Trump