Biden: Bota duhet t’i bëjë ballë agresionit të zhveshur të Rusisë

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden u bëri thirrje liderëve botërorë që të ngrihen kundër Rusisë dhe të mbështesin sovranitetin e Ukrainës,

Erdogan akuzon BE-në se po distancohet nga Turqia

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka akuzuar Bashkimin Evropian se po distancohet nga Turqia.

“Djali që më shërbeu ushqim, vdiq si kreu i Wagner”, George Bush për Prigozhin: U trondita

17 vite më parë, Prigozhin i shërbeu darkë ish-presidentit amerikan George Bush

Sulm i rëndë rus gjatë vizitës së Blinken në Ukrainë

17 viktima në një qytet të Ukrainës lindore, Zelensky: I qëllimshëm

Qyteti i dytë më i madh në Mbretërinë e Bashkuar shpall falimentin

Këshilli i Qytetit në Anglinë qendrore deklaroi se ka lëshuar një njoftim zyrtar që bllokon të gjitha shpenzimet, përveç shërbimeve thelbësore.

Dezertoi në Ukrainë, pilotit rus të helikopterit i jepen 500 mijë dollarë shpërblim

Gazeta ukrainase në internet Ukrainska Pravda citoi komentet e zëdhënësit të inteligjencës ushtarake Andrii Yusov

Presidenti i Rumanisë: Ukraina u sulmua shumë pranë kufirit rumun

Njoftimi i Iohannis vjen vetëm një ditë pasi Ukraina tha se dronët rusë ranë dhe shpërthyen në territorin rumun gjatë natës së 4 gushtit

Vuçiç: Ushtria serbe nuk do të hyjë në Kosovë, do tërheqim trupat

Në një prononcim për “Financial Times”, kufirit mes Kosovës e Serbisë, Vuçiç i referohet si ndarje administrative.

”Albania”, fjala e dytë më e kërkuar nga italianët në rrjetet sociale

”Shqipëria” zuri vendin e dytë, me 28 890 përmendje duke u pozicionuar shumë pranë vendit të parë.

Rrëzohet një helikopter amerikan me 20 marinsa në bord

Helikopteri u rrëzua gjatë një manovre ushtarake në brigjet e Darvinit, Australi.