Rama: Valiasi i vjetër me 270 apartamente të reja për të prekurit nga tërmeti

Valiasi i vjetër në Kamëz është transformuar nē një lagje të re, me pallate dhe hapësira publike.


Valiasi i vjetër në Kamëz është transformuar nē një lagje të re, me pallate dhe hapësira publike, investime në kuadër të Programit të Rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit të 2019-ës.

Kryeministri Edi Rama ndau pamje të lagjes me 270 apartamenteve për të prekurit nga tërmeti dhe shërbime e hapësira publike cilësore.

Jo vetëm banesat e reja, por tashmë Valiasi ka të rindërtuara çerdhen, kopshtin, shkollën, ka ambientet sportive, këndet e lojërave, si dhe hapësirat e gjelbra.

“Valias i vjetër në Kamëz, tashmë i ri fringo kur thon tironsit. Lagje e rikrijuar tërësisht me një sipërfaqe të rehabilituar prej 23.378 m2, me 270 apartamente të reja për të prekurit nga tërmeti dhe shërbime e hapësira publike cilësore”, u shpreh Rama.

Lexo më shumë nga

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.