Begaj uron presidentin lituanez Nauseda për rizgjedhjen

Nauseda u rizgjodh në zgjedhjet e së dielës, duke fituar përballë kryeministres Ingrida Šimonytė.


Presidenti i Republikës, Bajram Begaj uroi sot Presidentin e Lituanisë, Gitanas Nauseda për rizgjedhjen e tij.

Begaj u shpreh se marrëdhëniet e mira mes dy vendeve do të vijojnë.

“Presim të vijojmë marrëdhëniet e mira midis vendeve tona nën udhëheqjen tuaj të vazhdueshme”, shkroi Begaj në platformën X.

Nauseda u rizgjodh në zgjedhjet e së dielës, duke fituar përballë kryeministres Ingrida Šimonytė.

Super Gjermania!

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë 5-1

Global 360

G7 – Papa Françesku u kërkon udhëheqësve të ndalojnë armët e IA-së

Papa Françesku u ka bërë thirrje sot udhëheqësve të Grupit të Shtatë (G7) që të miratojnë një qasje të kujdesshme…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Super Gjermania!

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë 5-1