Takime me Xi Jinping-un: Ne të gjithë e duam sportin

Princi Albert II i Monakos e përshkroi presidentin kinez Xi Jinping si një mik të vjetër gjatë takimeve të viteve të fundit.


Princi Albert II i Monakos e përshkroi presidentin kinez Xi Jinping si një mik të vjetër gjatë takimeve të viteve të fundit.

“Unë e mirëkuptoj konceptin ‘bashkësia e fateve të përbashkëta të njerëzimit’. Kjo është një ide shumë e mirë për të ardhmen e njerëzimit, që nxjerr në pah zgjuarsinë e presidentit Xi.”

Kliko mbi këtë link për të parë videon e plotë të takimit midis Presidentit Xi Jinping dhe Princi Albert II i Monakos.

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…