Pas Kilit, Shqipëria humb edhe me Suedinë

Shqipëria ka humbur me rezultatin 1-0 përballë Suedisë në miqësoren e zhvilluar në ‘Friends Arena’, Stockholm.


Shqipëria ka humbur me rezultatin minimal 1-0 përballë Suedisë në miqësoren e zhvilluar këtë të hënë në ‘Friends Arena’, Stockholm.

Ndeshja u vendos në minutën e 62’ nga një gol i Nilson, i cili i mori kohën pas krahëve mbrojtësit të qendrës kuqezi Mihaj dhe me kokë dërgoj topin e harkuar në zonë nga Kulusevksi.

Ndeshja në tërësi ishte e barabartë, ndërsa të besuarit e trajnerit Silvinjos kërkuan përgjatë gjithë kohës të ishin protagonist, duke kërkuar disa herë të shënonin, por pa sukses.

Kështu, pas Kilit, Shqipëria ka humbur dhe miqësoren e dytë të programuar në muajin mars, atë me Suedinë. Tashmë përpara për djemtë kuqezi janë finalet e Europianit “Gjermani 2024”.

Lexo më shumë nga

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…