Shqipëria luan ndaj Kilit… në Itali

Ndeshja miqësore do të luhet në stadiumin ‘Enio Tardini’, në Parma të Italisë, më 22 mars, duke nisur nga ora 20:45

Kalendari i ndeshjeve të Shqipërisë në finalet e Europianit “Gjermani 2024”

Shqipëria do ta nisë rrugëtimin e saj kundër kampionëve në fuqi të Europës më 15 qershor 2024 ndaj Italisë.

EURO 2024/ Sfidat me Moldavinë e Ishujt Faroe, Silvinjo: Dy ndeshje vendimtare!

Kanë mbetur ende edhe dy ndeshje të fundit në rrugëtimin e Kombëtares shqiptare drejt finaleve të Kampionatit Europian ‘Gjermani 2024’, ndaj Moldavisë më 17 nëntor e Ishujve Faroe më 20 nëntor

Silvinjo: Me Bullgarinë nuk është thjesht një miqësore

Trajneri Sylvinho në konferencën për shtyp para ndeshjes tha se do të bëjë ndryshime

Ambasada Kineze uron Kombëtaren: Bravo Shqipëria!

“Fitore e merituar. Urojmë që fati i mirë t’Ju ndjekë dhe në Berlin”

Duka: Silvinjo të bën për vete

Shqipëria fitoi me shifrat 3-0 ndaj Çekisë duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit në Euro 2024.

Jasir Asani: Presim surpriza në fund!

Jasir Asani është padyshim surpriza më e bukur e kësaj Shqipërie, teksa vijon të shënojë gola spektakolarë

Seferi: Jam shumë i lumtur që pas shumë kohësh gjeta sërish golin me Kombëtaren

Sulmuesi: Kjo ishte një fitore e madhe dhe se ndjehet i kënaqur që i gëzoi të gjithë shqiptarët.

Kombëtarja mposht Çekinë, Rama: Le të shkojmë drejt Europës, Shqipëri

Kryeministri Edi Rama, së bashku me bashkëshorten dhe djalin e vogël, Zaho, e ndoqi nga tribuna këtë përballje

Shqipëria shkatërron Çekinë, Kuqezinjtë në Euro 2024

Kombëtarja shqiptare e futbollit fitoi 3-0 ndaj Çekisë ndeshjen e luajtur sonte në stadiumin “Air Albania”