Kili “tallet” me Shqipërinë!

Kombëtarja humbi 0-3 miqësoren e luajtur në Itali


Marsi konfirmohet muaj i pafat për Silvinjon në stolin e kuqezi. Kombëtarja Shqiptare e nisi vitin 2024 me një humbje 0-3 përballë amerikano-latinëve të Kilit, në Parma, teksa kuqezinjtë pësojnë humbje pas thuajse një viti.

Duke qenë se disfata e parë dhe e vetme nën drejtimin e teknikut brazilian, datonte më 27 mars të 2023-it ndaj Polonisë në Varshavë…

Në pjesën e parë Kili u ndihmua edhe nga arbitri, pasi shënoi pas një topi të ulur me dorë. Në të dytën, latinët dyfishuan shifrat me një aksion në një moment përgjumjeje të mbrojtjes kuqezi, rreth 10 minuta nga fundi.

Ndërsa në shtesë vulosën gjithçka për rezultatin final 0-3. Nga ana tjetër kuqezinjtë e Sylvinhos u shfaqën larg formës së tyre më të mirë, duke bërë shumë gabime.

Teksa edhe dy sulmuesit e kthyer në Kombëtare, Rey Manaj, i cili e nisi nga fillimi, dhe Armando Broja i aktivizuar në vend të tij në pjesën e dytë, nuk arritën të finalizonin mundësitë e krijuara.

Peshojnë disa muaj pa ndeshje zyrtare për Jasir Asanin, i cili provon, por e majta nuk i bindet. As debutuesi Arbër Hoxha nuk arriti të lërë gjurmë në këtë takim, ndonëse luajti pak.

Ndërkohë që dhuroi disa “shkëndija” pozitive Arbnor Muçolli.

Lexo më shumë nga

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…