Skema e granteve “Smart & Green Future”, Gonxhja: 15 marsi, afati i fundit i aplikimeve

Ky projekt, i financuar nga Republika Federale e Gjermanisë dhe mbikëqyrur nga GIZ, i ofron shansin e një ndihme financiare bizneseve të vogla e të mesm


Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit Blendi Gonxhja njofton se thirrja për aplikimet për Skemën e Granteve “Smart&Green Future” mbyllet në 15 mars.

Ky projekt, i financuar nga Republika Federale e Gjermanisë dhe mbikëqyrur nga GIZ, i ofron shansin e një ndihme financiare bizneseve të vogla e të mesme që duan të ecin përpara me idetë e tyre inovative.

Në total projekti ofron rreth 75 grante për mbështetje të sipërmarrësve që synojnë të përmirësojnë proceset e tyre të biznesit duke integruar elemente të gjelbra dhe/ose digjitale.

Vlera e financimit me grant do të jetë deri në 4000 euro për projekte individuale (subjekte Person Fizik) dhe deri në 7000 euro për projekte jo individuale (bashkaplikantë ose subjekte Person Juridik).

Afati i fundit për aplikime është data 15 mars 2024.

“Ditë, Javë dhe Festivale Filmi”, QKK: Nisin aplikimet për financimin e projekteve

Projektet e ngjarjeve që do të kremtojnë artin dhe pasionin për kinemanë botërore, evropiane dhe shqiptare, do të duhet të…

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Ditë, Javë dhe Festivale Filmi”, QKK: Nisin aplikimet për financimin e projekteve

Projektet e ngjarjeve që do të kremtojnë artin dhe pasionin për kinemanë botërore, evropiane dhe shqiptare, do të duhet të…