Denaj: Zgjerim i tregtisë së produkteve bujqësore shqiptare në tregun saudit

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj, takim me përfaqësuesit e biznesit nga Arabia Saudite.


Shqipëria dhe Arabia Saudite janë angazhuar për zgjerimin e partneritetit në fushën e bujqësisë.

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj zhvilloi sot një takim me përfaqësuesit e biznesit nga Arabia Saudite.

Denaj bëri të ditur se takimi u fokusua veçanërisht në sektorin e bujqësisë, ku u diskutua mbi mënyrat për të forcuar partneritetin dhe për të zgjeruar tregtinë e produkteve bujqësore shqiptare në tregun saudit.

“Po punojmë në ndërtimin e infrastrukturës për të mundësuar eksportin e produkteve tona në Arabi, duke përfshirë ujin e pijshëm, bimët aromatike dhe mjekësore, si dhe vajin e ullirit”, u shpreh ajo.

Gazheli: Porto Romano, pikë orientimi për tregun rajonal

Volumet e përpunuara për muajin prill, priten të arrijnë në 270 mijë tonë kargo të ngurta dhe në 120 mijë…

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Gazheli: Porto Romano, pikë orientimi për tregun rajonal

Volumet e përpunuara për muajin prill, priten të arrijnë në 270 mijë tonë kargo të ngurta dhe në 120 mijë…