Bullgari, ambasadorja Milo në takimin e homologëve nga vendet jo anëtare të BE-së

E pranishme ishte edhe Zv. Kryeministresja dhe Ministre e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Mariya Gabriel.


Ambasadorja e Shqipërisë në Bullgari, Inid Milo, mori pjesë në një takim të Ambasadorëve nga vendet jo anëtare të BE-së me praninë e Zv. Kryeministres dhe Ministres së Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Mariya Gabriel.

POSTIMI I AMBASADËS

Ambasadorja Inid Milo mori pjesë sot në një takim të Ambasadorëve nga vendet jo anëtare të BE-së me praninë e Zv. Kryeministres dhe Ministres së Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Mariya Gabriel.

Në kuadër të takimit u diskutuan prioritete të politikës së jashtme, rëndësia e dialogut dhe partneritetit për paqen dhe sigurinë në botë.

🇦🇱| 📌 Ambasadorja Inid Milo mori pjesë sot në një takim të Ambasadorëve nga vendet jo anëtare të BE-së me praninë e Zv….

Posted by Albanian Embassy in Sofia / Ambasada Shqiptare në Sofje on Monday, January 29, 2024

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…

Global 360

Osmani: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Presidentja Vjosa Osmani ka deklaruar se problemi që lindi mes Qeverisë së Kosovës dhe ndërkombëtarëve në lidhje me rregulloren e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Mes frikës dhe frymëzimit”, Maks Velo në studion time!

"Maksi qeshi, duke më thënë: Po të rrëfej diçka që s’ia kam thënë askujt më parë..."

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…