Ambasadori Malaj takon kryeparlamentarin Konjufca

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj, zhvilloi një takime me Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.


Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj, zhvilloi një takime me Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

“Biseduam mbi zhvillimet aktuale, marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy shteteve, por edhe mundësitë e thellimit e të konkretizimit të mëtejmë të tyre, në të gjitha fushat”, shkruan ambasadori Malaj, në nj[ postim në Twitter.

POSTIMI I AMBASADORIT MALAJ

Sot zhvillova një takim shumë miqësor me Kryetarin e Kuvendit të Kosovës z.Glauk Konjufca. Biseduam mbi zhvillimet aktuale, marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy shteteve, por edhe mundësitë e thellimit e të konkretizimit të mëtejmë të tyre, në të gjitha fushat.

E falenderova kryetarin Konjufca për pritjen e ngrohtë e vëllazërore, dhe i shpreha përkushtimin për të forcuar bashkëpunimin midis Tiranës dhe Prishtinës

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…