Lidhja e Gruas Shqiptare në Greqi organizon Festivalin e Gastronomisë

Në emër të Ambasadës së RSH-së në Athinë mori pjesë Oficerja Koordinuese për Diasporën, Joneda Dodaj


Në ambientet e Universitetit Webster u zhvillua Festivali i Gastronomisë, organizuar nga Lidhja e Gruas Shqiptare në Greqi – Σύνδεσμος Αλβανίδων Γυναικών στην Ελλάδα, i cili kishte për qëllim promovimin e gastronomisë, traditave dhe kulturës shqiptare në diasporë.

Sipas Ambasadës shqiprtare në Greqi, ky festival, i kthyer në traditë vjetore për shoqatën, bëri bashkë shtetas shqiptarë dhe të huaj, të cilët shijuan gatime tradicionale shqiptare, prodhime tradicionale, vepra artistike të punuara në dorë, kostume karakteristike popullore dhe u dha mundësinë shoqatave shqiptare pjesëmarrëse të prezantojnë dhe promovojnë traditën e tyre të veçantë kulinare dhe kulturore, duke u dhuruar të pranishmve një ndjenjë të veçantë me aromë Shqipërie.

Në emër të Ambasadës së RSH-së në Athinë mori pjesë Oficerja Koordinuese për Diasporën, Joneda Dodaj, e cila, pasi përgëzoi shoqatën për organizimin e këtij aktiviteti, i uroi suksese të mëtejshme në punën e saj dhe nënvizoi se Ambasada mbështet dhe do të vazhdojë të mbështesë çdo iniciativë që synon në promovimin e traditave dhe kulturës shqiptare në diasporë.

📍 Athinë| Në ambientet e Universitetit Webster u zhvillua Festivali i Gastronomisë, organizuar nga Lidhja e Gruas…

Posted by Albanian Embassy in Greece – Ambasada Shqiptare në Greqi on Tuesday, May 30, 2023

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!

Global 360

Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!