Projektet në infrastrukturë dhe transport, Hajdaraga takon Ministrin grek Staikouras

Ambasadorja e Shqipërisë zhvilloi një takim me Ministrin e Infrastrukturës dhe Transportit, Christos Staikouras.

Problematikat e komunitetit shqiptar në Greqi, Hajdaraga takon ministren e Brendshme

Ambasadorja e Shqipërisë u prit në një takim nga Ministrja e Brendshme e Republikës Greke, Niki Kerameus.

Bashkëpunimi ekonomik Shqipëri-Greqi, Hajdaraga takon Ministrin e Financave

Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi, Luela Hajdaraga zhvilloi një takim me Ministrin e Ekonomisë Kombëtare dhe Financave të Republikës Greke, Kostis Hatzidakis.

Festat e Nëntorit, mbrëmje gala kushtuar diasporës shqiptare në Greqi!

Festë madhështore nga ambasada në nder të 111-të vjetorit të Pavarësisë dhe 79-të vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë.

“Diplomacia ekonomike”, Ambasada konferencë për sipërmarrësit shqiptarë në Greqi

Të ftuar të veçantë, Kryetari i Bashkisë Lezhë, Pjerin Ndreu, dhe ai Deçanit në Kosovë, Bashkim Ramosaj

Ambasada e Shqipërisë pritje për bashkëshortet e Atasheve Ushatarakë në Greqi

Zonjat e huaja patën mundësinë të njihen me traditat, kulinarinë dhe mikpritjen e ngrohtë shqiptare.

Ardian Daullja – Rruga drejt suksesit me disiplinë skënderbegasi!

Sot, Ardian Daullja mban postin e Kryetarit të Unionit të Shoqatave Shqiptare në Greqi

Lidhja e Gruas Shqiptare në Greqi organizon Festivalin e Gastronomisë

Në emër të Ambasadës së RSH-së në Athinë mori pjesë Oficerja Koordinuese për Diasporën, Joneda Dodaj