United Nations Albania rikonfirmon mbështetjen ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Koordinatorja e Përhershme e OKB-së në Shqipëri, Fiona McCluney, u takua me Ministren e re të Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu


Koordinatorja e Përhershme e OKB-së në Shqipëri, Fiona McCluney, u takua me Ministren e re të Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu, për ta përgëzuar për pozicionin e ri, si dhe për të rinkonfirmuar angazhimin e United Nations Albania.

POSTIMI I UNITED NATIONS ALBANIA

Koordinatorja e Përhershme e OKB-së në Shqipëri, zj. Fiona McCluney, u takua me Ministren e re të Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale , zj. Albana Koçiu, për ta përgëzuar për pozicionin e ri, si dhe për të rinkonfirmuar angazhimin tonë të përbashkët për të punuar mbi Kuadrin e Bashkëpunimit për Zhvillim të Qëndrueshëm – në veçanti për përparimin e politikave mbi mbrojtjen sociale, përmirësimin e politikave të shëndetësisë dhe tema të tjera të rëndësishme.

Dëshirojmë të shprehim gatishmërinë për të vijuar punën tonë së bashku me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, për të siguruar shëndet të mirë dhe mirëqënie për njerëzit.

Rama në 30-vjetorin e Coca Cola në Shqipëri: Të lidhur më shumë se kurrë me Italinë

ryeministri Edi Rama mori pjesë sot në ceremoninë e mbajtur në kuadër të 30-vjetorit të.

Global 360

Përqafimi i paqes i Papa Franceskut me një palestinez dhe një izraelit

Duartrokitje të mëdha nga e gjithë Arena e Veronas, në këmbë të gjithë pas përqafimit të Papa Françeskut me dy…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rama në 30-vjetorin e Coca Cola në Shqipëri: Të lidhur më shumë se kurrë me Italinë

ryeministri Edi Rama mori pjesë sot në ceremoninë e mbajtur në kuadër të 30-vjetorit të.