Ambasadori King-Smith, takim me nxënësit e shkollës “Ismail Qemali”

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith u takua me nxënësit e shkollës së mesme “Ismail Qemali” në Tiranë, për të diskutuar mbi aspiratat e tyre për të ardhmen.

Veliaj: Tirana, kryeqyteti i kreativitetit!

Tirana bëri bashkë profesionistë të ekonomisë krijuese nga Mbretëria e Bashkuar, Ballkani Perëndimor dhe Shqipëria.

Begaj viziton anijen ushtarake të Marinës së Mbretërisë së Bashkuar

Kjo vizitë kryhet në kuadër të bashkëpunimit të fortë, miqësisë së ngushtë mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë

Diplomimi i studentëve të IT, Veliaj: Ekonomia e kryeqytetit, transformim të jashtëzakonshëm falë teknologjisë

Ambasadori britanik, King-Smith: Tirana, një laborator teknologjik jo vetëm për Europën Juglindore

Denaj pret ambasadorin King-Smith: Bashkëpunim në ndihmë të njësive bujqësore

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj zhvilloi sot një takim pune me ambasadorin britanik King-Smith

Ambasadori britanik King-Smith uron shqiptarët për Festat!

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith, me anë të një video-mesazhi uroi shqiptarët për festat e fundvitit

Dhuna ndaj grave, Ambasada Britanike takim me ekspertë

Ambasada Britanike në Tiranë mblodhi së bashku ekspertë për të diskutuar mënyrat për t’i bërë ballë dhunës me bazë gjinore dhe vrasjes së grave në Shqipëri

Spiropali takon ambasadorin King-Smith: Forcojmë rolin e Kuvendit

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti ambasadorin britanik, Alastair King-Smith.

“Christmas Market”, nga ambasadat e huaja në Shqipëri!

Një aktivitet bamirësie. Të ardhurat nga shitjet shkuan në ndihmë të fëmijëve dhe organizatave të ndryshme.

King-Smith: Partneriteti mes vendeve tona, me rezultate reale për popujt tanë!

Pas marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Britanisë së Madhe, numri emigrantëve të paligjshëm është ulur me 90 %