Qeveria britanike dhuron një flotë automjetesh për Sistemin Penitenciar në Shqipëri

22 minubusë dhe 15 makina elektrike iu dorëzuan Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve në Shqipëri, si pjesë e Projektit të Mbretërisë së Bashkuar për Reformën e Burgjeve.

Zhvillimi i turizmit, ambasadori King-Smith takim me kryebashkiakun e Vlorës

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith bisedoi me Kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Ermal Dredha për ta çuar me tej turizmin dhe zhvillimin ekonomik

Bukuritë e Shqipërisë, ambasadori King-Smith intervistë me Alma Çupin

Ambasadori britanik Alastair King-Smith foli edhe mikpritjen e ngrohtë, një cilësi vërtet e veçantë shqiptare.

Kryeparlamentarja Nikolla takim me Ambasadorin Britanik

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, pret Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, z. Alastair King-Smith

Dita e Kujtesës, ambasadorët King-Smith dhe Bergner vendosin kurora në Memorialin e të Rënëve të Komonuellthit

Ambasadori Alastair King-Smith recitoi ‘Fundi dhe Fillimi’, një poezi e shkruar nga poetja polake, fituese e çmimit Nobel, Wislawa Szymborska.

Sekretari i Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly viziton Universitetin Western Balkans

Sekretari britanik Cleverly biznesit: Investoni në edukimin e të rinjve!

Britania e Madhe dhuron dronë për të kontrolluar kufirin tokësor dhe detar

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla dhe Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe, James Cleverly vizituan së bashku Komisariatin e ri të Policisë Kufitare në Rinas

Margariti: Peter Cook, një nga arkitektët më të mëdhenj britanikë

Javët Kulturore Ndërkombëtare sjellin në TKOB arkitektin londinez Peter Cook

Balla takim me King-Smith: Bashkëpunim edhe më të ngushtë Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori britanik i përcolli urimet nga ana e Suella Braverman, Sekretare e Çështjeve të Brendshme të MB

Bursat e studentëve shqiptarë, Ambasada Britanike nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi me British School of Tirana

Ambasadori Alastair King-Smith nënshkroi një Memorandum Mirekuptimi me British School of Tirana