Begaj, vizitë zyrtare në Kalabri

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, nisi sot një vizitë zyrtare në Kalabri me ftesë të Institutit Rajonal për Komunitetet Arbëreshe.

Begaj, vizitë zyrtare në Urdhrin Sovran të Maltës

Kryetari i Shtetit do të pritet në një ceremoni të veçantë në Vilën Magjistrale nga Fra’ John Dunlap, Princ dhe Mjeshtër i Madh i Urdhrit Sovran të Maltës.

Begaj me zyrtaren e DASH: Shqipëria, mbrojtëse dhe promovuese e të drejtave të njeriut

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj priti sot në një takim zyrtaren e Departamentit Amerikan të Shtetit, Rina Amiri

Begaj pret delegacionin e AP të NATO-s: Shqipëria faktor paqeje

Presidenti Bajram Begaj pret një delegacion të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, anëtarë të Komitetit për Demokraci dhe Siguri.

Begaj vizitë në familjen Rugova

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, gjatë qëndrimit në Kosovë zhvilloi një vizitë në familjen e Presidentit të ndjerë të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova.

Begaj në Prishtinë, takim me akademikun Rexhep Qosja

Presidenti Begaj vlerësoi krijimtarinë e tij shkencore, letrare, artikujt kritikë me vlerë, si dhe veprimtarinë intelektuale.

Begaj: Shqipëria dhe Kosova, përfaqësim të lartë të grave në jetën politike

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj mori pjesë sot në forumin ndërkombëtar “Gruaja, Paqja dhe Siguria” të organizuar në Prishtinë nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Begaj në Prishtinë, pjesë e Forumit Ndërkombëtar “Gratë, Paqja dhe Siguria”

Presidenti Bajram Begaj u nis sot në Kosovë me ftesë të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani.

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Begaj: Çdo përshkallëzim, rrezik për paqen dhe sigurinë në Lindjen e Mesme

Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të Iranit ndaj Izraelit.

Begaj takim me politikanët suedezë me origjinë shqiptare: Shembuj frymëzimi për diasporën

Presidenti theksoi se arritjet e tyre në politikë bëjnë krenarë dhe janë shembuj frymëzimi për diasporën mbarëshqiptare.