Begaj, vizitë zyrtare në komunitetet arbëreshe në Itali

Presidenti Begaj do të takojë arbëreshët që jetojnë në komunat e provincave të Katanxaros, Krotones dhe Kozencës

Begaj në “Panairin e Verës” në Berat: Promovim turizmit të qëndrueshëm

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj vizitoi këtë të shtunë “Panairin e Verës”, të çelur në qytetin e Beratit

Begaj: At Arthur Liolin, figurë e shquar e Kishës Orthodhokse

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj shprehu sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të At Arthur Liolin.

Begaj merr pjesë në funeralin shtetëror të ish – Presidentit të Italisë, Giorgio Napolitano

Në ceremoninë që u zhvillua në Selinë e Parlamentit italian në Romë ishin të pranishëm figura të rëndësishme të politikës italiane dhe asaj evropiane.

Begaj takon Lajçak: Shqipëria e vendosur për de-eskalimin e situatës mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, takohet me të Derguarin e Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak.

Begaj dhe Nikolla: Napolitano, një mik i Shqipërisë

Begaj dhe Nikolla, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-presidentit Napolitano

Begaj në Asamblenë e OKB-së: Njihni pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj mbajti një fjalë në Sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB

Presidenti Begaj takon Sekretarin e Përgjithshëm të OKB, António Guterres

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj u takua ditën e sotme me Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, z. António Guterres.

Begaj takon Biden: Miq dhe partnerë të bashkuar nga një aleancë vlerash

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj dhe Zonja e Parë Armanda Begaj zhvilluan sot një takim me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe Zonjën e Parë të SHBA, Jill Biden.

Begaj takon Escobar: Shqipëria, aleate e besueshme e SHBA-ve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, u takua edhe me Zëvendës Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, Gabriel Escobar.