Dita e Drejtësisë, Begaj: SPAK dhe GJKKO tronditën pandëshkueshmërinë

Presidenti Bajram Begaj shprehu sot në mbledhjen e Përbashkët Vjetore të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë mbështetje për SPAK dhe GJKKO në dhënien e Drejtësisë.

Begaj uron presidenten e re të RMV, Gordana Siljanovska-Davkova

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj uroi sot Gordana Siljanovska-Davkova për zgjedhjen në detyrën e Presidentes së Republikës së Maqedonisë së Veriut

Begaj: Evropa e Bashkuar, projekti më i mirë për Shqipërinë

Presidenti Bajram Begaj, priti sot me rastin e Ditës së Evropës, nxënësit e shkollës “Emin Duraku” të Tiranës.

Begaj pritet në një audiencë të veçantë nga Papa Françesku

Presidenti Bajram Begaj u prit në një audiencë të veçantë në Selinë e Shenjtë në Vatikan nga Papa Françesku.

5 Maji, Begaj: Sakrifica e dëshmorëve të atdheut do të nderohet përjetësisht

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, nderoi sot kujtimin dhe veprën e dëshmorëve të atdheut. Në emër të kreut të shtetit u vendos edhe një kurorë me lule pranë Monumentit “Nënë Shqipëri”.

Begaj takon Tajanin: Italia, partner i pazëvendësueshëm strategjik

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj u takua në Kalabri me zëvendëskKryetarin e Këshillit të Ministrave dhe ministër i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani.

Begaj në komunat e Kozencës: Të rinjtë promovim vlerave të Arbërisë

Presidenti Bajram Begaj vijoi sot turin në Kalabri me vizita në komunat e Kozencës, San Martino di Finita, San Benedetto Ullano dhe Cerzeto, të pavizituara më parë nga presidentët shqiptarë.

Begaj në Firmo: Diversiteti kulturor, burim pasurimi dhe harmonie

Në vijim të vizitës në rajonin arbëresh të Kalabrisë, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, zhvilloi një takim me banorët e komunës Firmo.

Begaj, takime në komunat e Kozencës: Mirënjohje që ruani identitetin

Presidenti Bajram Begaj, në ditën e dytë të vizitës së tij në Kalabri u ndal në komunat e Acquaformosës dhe Lungros në provincën e Kozencës.

Begaj pritet në Këshillin Komunal në Civita: Forcim i marrëdhënieve me Kalabrinë

Presidenti Begaj vlerësoi kontributin që arbëreshët i kanë dhënë kombit