Rama poston pamjet nga punimet për Xhaminë e Plumbit

Kryeministri Edi Rama ka postuar këtë të hënë pamje nga kantieri i punës për restaurimin e Xhaminë e Plumbit.

Kishat e Përmetit, monumente të spikatura kulture

Në Përmet janë një sërë kishash të periudhës bizantine dhe postbizantine të ndërtuara midis shek. XI-XIX

Kisha 247-vjeçare e “Shën e Premtes” në Përmet

Ka përfunduar së ndërtuari më 20 prill të vitit 1776.

Kisha 463-vjeçare e “Shën Sotirit” në Tremisht të Përmetit

Kisha e “Shën Sotirit” është ndërtuar në vitin 1560. Kisha përbëhet nga naosi, narteksi dhe hajati.

Margariti: Projekt për ndërhyrjen në Kishën e Profetit Ilia në Bual, Përmet

Kisha e Profetit Ilia në Bual të Përmetit ka nevojë për ndërhyrje emergjente për t’i shpëtuar rrënimit të saj.

Kryeparlamentarja Nikolla, mesazh urimi me rastin e Ditës së Ashures

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, pëcolli një mesazh urimi me rastin e Ditës së Ashures.

Kurban Bajrami, besimtarët myslimanë falin namazin

Mijëra besimtarë mbushën mëngjesin e sotëm sheshin “Skënderbej” për faljen e Kurban Bajramit

Begaj: Karakteri patriotik, në themel të Komunitetit Mysliman Shqiptar

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj mori pjesë në pritjen me rastin e 100-vjetorit të Komunitetit Mysliman Shqiptar.

King-Smith takon kreun e Komunitetit Mysliman, vlerëson mesazhet drejtuar të rinjve

Kryetari i Komunitetit Mysliman Bujar Spahiu priti në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Alastair King-Smith.

Begaj: Bashkëjetesa dhe harmonia fetare, vlerë e jashtëzakonshme

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj përcolli urimin për të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Fitër Bajramit