Muaji i Ramazanit, Begaj: Shoqëri shqiptare më e devotshme, e udhëhequr nga urtësia dhe mirësia

Presidenti Bajram Begaj u uroi të gjithë besimtarëve myslimanë shqiptarë agjërim të lehtë e të pranuar.

Veliaj uron besimtarët mysliman;: Agjërim të mbarë dhe një Ramazan të bekuar, plot dritë e paqe!

Kryebashkiaku i Tiranës iu ka drejtuar një urim të gjithë besimtarëve për muajin e shenjtë të Ramazanit.

Afresket e kishave të Voskopojës, ftesë për turistët

Nga 22 kishat e dikurshme kanë mbetur në këmbë në Voskopojë ende pesë kisha

Xhamia e Kuqe e Beratit, një monument që duhet vizituar

Xhamia e Kuqe mendohet se është një nga të parat xhami që u ndërtuan në Shqipëri

Dom Jak Bushati, kleriku i masakruar

Muzeu Kombëtar i Përgjimeve “Shtëpia me gjethe” përkujtoi sot klerikun e masakruar nga regjimi komunist, Dom Jak Bushatin.

Kreu i myslimanëve shqiptarë viziton Mekën, falet brenda Qabesë

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqiptarëve, Bujar Spahiu, ka qenë pjesë e disa delegacioneve të përzgjedhura për të vizituar Mekën

Dita e ujit të bekuar, Margariti sjell ikonën që paraqet pagëzimin e Jezu Krishtit

Ikona është realizuar rreth 1812-14 nga Joan Çetiri

Rama: E marta e parë e vitit, dhjetëra besimtarë në kishën e Shën Ndout

Pelegrinazhi i 13 të martave bashkon Shqiptarë të cilët i përkasin feve të ndryshme, muslimanë, katolikë, ortodoks

Krishtlindja, Begaj: Të punojmë me zemër për përparimin e vendit

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj iu është drejtuar të gjithë besimtarëve të krishterë me një urim të veçantë për Krishtlindje.

Rama uron Krishtlindjen

Kryeministri Edi Rama uroi mëngjesin e sotëm Krishtlindjen duke përcjellë një foto festive në rrjetet sociale.