Gonxhja me ambasadorin holandez: Mundësi për zhvillim të mëtejshëm të shkëmbimeve tregtare

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja zhvilloi në mjediset e MEKI një takim me ambasadorin holandez Reinout Vos


Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja zhvilloi në mjediset e MEKI një takim me ambasadorin holandez Reinout Vos në një bashkëbisedim njohës mbi misionin e kësaj ministrie.

Gonxhja informoi përmes rrjeteve sociale se në qendër të bisedimeve ishin shkëmbimet ekonomike dhe tregtare midis Holandës dhe Shqipërisë, duke theksuar potencialet dhe mundësitë për zhvillim të mëtejshëm, nxitja e sipërmarrjes, si dhe krijimi i një ambienti më të përshtatshëm për zhvillimin e tyre.

Një tjetër temë bisede, ndër kryesoret e këtij takimi ishin edhe javët kulturore që promovojnë diversitetin e kulturave dhe ndërveprimin mes komuniteteve.

Gonxhja falënderoi Ambasadën Holandeze për angazhimin dhe mbështetjen e vazhdueshme që kanë dhënë në çdo drejtim.

Me Ambasadorin Holandez Z. Reinout Vos në një bashkëbisedim njohës mbi misionin e Ministria e Ekonomisë, Kulturës dhe…

Posted by Blendi Gonxhja on Monday, March 25, 2024

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…