Kumbaro: Rritja me 110% e vizitorëve nga Turqia, surpriza e sezonit turistik 2023

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro zhvilloi një takim me Ministrin e Kulturës dhe Turizmit të Turqisë, Mehmet Nuri Ersoy.


Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro zhvilloi një takim me Ministrin e Kulturës dhe Turizmit të Turqisë, Mehmet Nuri Ersoy.

Takimi u zhvillua gjatë pjesëmarrjes në panairin e turizmit ITB në Berlin.

Kumbaro u shpreh se, “nga përvoja e Turqisë kemi shumë për të mësuar në drejtim të shërbimeve dhe standardeve në turizëm dhe jo vetëm”.

“Rritja me +110% e vizitorëve nga Turqia ishin surpriza e sezonit turistik 2023, një trend që po vijon edhe në vitin 2024 ku vetëm për muajin janar pritëm mbi 11.000 vizitorë nga ky vend”, theksoi Kumbaro.

Lexo më shumë nga

Rrugëtimi i xhubletës/ Takimi në Ditën Ndërkombëtare të Monumenteve të Kulturës

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Monumenteve të Kulturës, në Torrën Veneciane të Durrësit u zhvillua një takim mbi rrugëtimin…

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rrugëtimi i xhubletës/ Takimi në Ditën Ndërkombëtare të Monumenteve të Kulturës

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Monumenteve të Kulturës, në Torrën Veneciane të Durrësit u zhvillua një takim mbi rrugëtimin…