Gazheli pret kreun e Qendrës për Zbatimin e Ligjit në Europën Juglindore, në fokus lufta kundër krimit

Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Genti Gazheli pret Drejtorin e Përgjithshëm të Qendrës për Zbatimin e Ligjit në Europën Juglindore (SELEC), Oğuz Serkant Akın.


Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Genti Gazheli ka pritur sot Drejtorin e Përgjithshëm të Qendrës për Zbatimin e Ligjit në Europën Juglindore (SELEC), Oğuz Serkant Akın.

Në fokus të këtij takimi ishte bashkëpunimi i mëtejshëm i Administratës Doganore shqiptare me organizatën ligjzbatuese SELEC, në kuadër të luftës kundër krimit të organizuar ndërkufitar, si dhe në drejtim të shkëmbimit të informacionit dhe inteligjencës kriminale.

Dy drejtuesit e institucioneve diskutuan edhe në lidhje me koordinimin e hetimeve të përbashkëta, si dhe lehtësimin e shkëmbimit të informacionit mes 11 shteteve anëtare të SELEC.

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës