Begaj takim me sipërmarrës të bizneseve arbëreshe dhe shqiptare në Kalabri

Presidenti i ftoi sipërmarrësit ta shohin Shqipërinë si një horizont miqësor për aktivitetet dhe sipërmarrjet e tyre


Presidenti i Republikës, Bajram Begaj gjatë vizitës në Kalabri zhvilloi edhe një takim me sipërmarrës të bizneseve arbëreshe dhe shqiptare në Kalabri.

Begaj i ftoi sipërmarrësit ta shohin Shqipërinë si një horizont miqësor për aktivitetet dhe sipërmarrjet e tyre.

“Kënaqësi të takohesha e të diskutoja me sipërmarrës të bizneseve arbëreshe e shqiptare në Kalabri.
I ftova ta shohin Shqipërinë si një horizont miqësor për aktivitetet dhe sipërmarrjet e tyre.
Së bashku mund të eksplorojmë mundësi të reja bashkëpunimi me interes të ndërsjellë për kompanitë kalabreze dhe ato shqiptare.”, u shpreh Kreu i Shtetit.

Shqipëria dhe Gjermania, marrëveshje për menaxhimin e rreziqeve nga ndryshimet klimatike

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe ambasadori Karl Bergner nënshkruan marrëveshjen “ALBAdapt”

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Shqipëria dhe Gjermania, marrëveshje për menaxhimin e rreziqeve nga ndryshimet klimatike

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe ambasadori Karl Bergner nënshkruan marrëveshjen “ALBAdapt”