“Tetori Gjerman”, Margariti pret ambasadorin Bergner

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti priti sot në një takim kortezie ambasadorin e Gjermanisë në Tiranë, Karl Bergner.


Ministrja e Kulturës, Elva Margariti priti sot në një takim kortezie ambasadorin e Gjermanisë në Tiranë, Karl Bergner.

Ministrja Margariti dhe ambasadori Bergner folën mbi Tetorin Gjerman, Javën Ndërkombëtare të Kulturës Gjermane dhe mundësitë për një bashkëpunim më të thellë kulturor midis Gjermanisë dhe Shqipërisë, njoftoi sot Ambasada e Gjermanisë në Tiranë.

Javët kulturore të këtij viti të “Tetorit Gjerman” janë vendosur nën moton “Larmia jonë – Forca jonë”, theksoi Ambasada gjermane.

“iNews”: Shqipëria mes nëntë destinacioneve të përballueshme për pushime në janar

Kompania e udhëtimeve online “Opodo” : Prenotimet për në Tiranë u rritën me 78 për qind vitin e kaluar

Global 360

Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

“iNews”: Shqipëria mes nëntë destinacioneve të përballueshme për pushime në janar

Kompania e udhëtimeve online “Opodo” : Prenotimet për në Tiranë u rritën me 78 për qind vitin e kaluar