Peleshi: Gjeneralmajor Ristuccia, rol aktiv në menaxhimin e situatës në veri të Kosovës

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi priti sot në takim gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, i cili mbyll mandatin e tij si komandant i KFOR.


Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi priti sot në takim gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, i cili mbyll mandatin e tij si komandant i KFOR.

Peleshi shprehu mirënjohje për kontributin gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia.

peleshi gjithashtu shprehu vlerësime për rolin aktiv të gjeneralmajor Ristuccia në menaxhimin e situatës në veri të Kosovës dhe mbështetjen e pakursyer ndaj kontigjentit ushtarak shqiptar që shërben në këtë mision.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi i uroi gjeneralmajor Ristuccia urime në detyrat e tij të mëtejshme. / ATSH

Lexo më shumë nga

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!

Global 360

Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!