Ambasadorja Hajdaraga takon presidentin e Qipros, Nikos Christodoulides

Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi, Luela Hajdaraga zhvilloi një vizitë pune në Republikën e Qipros


Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi, Luela Hajdaraga zhvilloi një vizitë pune në Republikën e Qipros, ku u takua me Presidentin, Nikos Christodoulides, Ministrin e Punëve të Jashtme, , si dhe me autoritete të tjera të larta qipriote.

Gjatë takimeve u diskutua mbi ecurinë e marrëdhënieve mes dy vendeve, perspektivën e zhvillimit të tyre, dhe çështje me interes për të dy palët.

🤝 Ambasadorja, znj. Luela Hajdaraga zhvilloi një vizitë pune në Republikën e Qipros, ku u takua me Presidentin, z. Nikos…

Posted by Albanian Embassy in Greece – Ambasada Shqiptare në Greqi on Thursday, April 27, 2023

Këlcyra është qyteti më i lashtë i Shqipërisë!

DODONA, sot ka vendlindjen, shtëpinë e saj me fakte dhe argumente dhe ajo është Këlcyra.

Global 360

Osmani i uron fitoren presidentit të Turqisë, Erdogan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan për fitoren e zgjedhjeve presidenciale.

Diplovista

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

Zëri i Amerikës interviston djalin Juta Gerechter, Benjy Neumman dhe familjarët e Njazi dhe Lisa Lotte Pilkut

Gjeopolitika

Dialogu dhe kooperimi Francë & Europë me Kinën si alternativë për paqe!

Presidenti i Republikës Franceze, Emmanuel Macron, realizoi në Kinë një vizitë treditore

OPED

Mid’hat Frashëri, diplomat, albanalog dhe antropolog i spikatur

Fjala në përurimin e vëllimit të tetë të veprës së zgjedhur të Mid'hat Frashërit.

Profil

Jepini pasaportën kuqezi “shqiptares” Yuri Kim!

Një portet i “paautorizuar” i Ambasadores Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Masmedia

”The Sun”: Shqipëria vendi i ri i pushimeve verore në Evropë

Mesatarisht, kostoja e jetesës në Tiranë është rreth 61 për qind më e ulët se në Londër.