Aktivitetet në 2024, ambasadorja Hajdaraga takim me Lidhjen e Gruas Shqiptare në Greqi

Në ambientin e jashtëm të Ambasadës u mboll një mimozë – pema e parë e komunitetit shqiptar në Greqi.

Projektet në infrastrukturë dhe transport, Hajdaraga takon Ministrin grek Staikouras

Ambasadorja e Shqipërisë zhvilloi një takim me Ministrin e Infrastrukturës dhe Transportit, Christos Staikouras.

Problematikat e komunitetit shqiptar në Greqi, Hajdaraga takon ministren e Brendshme

Ambasadorja e Shqipërisë u prit në një takim nga Ministrja e Brendshme e Republikës Greke, Niki Kerameus.

Bashkëpunimi rajonal, ambasadorja Hajdaraga takon Kryebashkiakun e Athinës

Bashkia e Athinës i pason Bashkisë së Tiranës Presidencën e Rrjetit të Qyteteve të Ballkanit B40

Festat e Nëntorit, mbrëmje gala kushtuar diasporës shqiptare në Greqi!

Festë madhështore nga ambasada në nder të 111-të vjetorit të Pavarësisë dhe 79-të vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë.

“Albanian Open Day”, Ambasada organizon festë madhështore në Athinë

Në këtë aktivitet pati larmishmëri ngjyrash, shijesh dhe folklori nga të gjitha trevat shqiptare

“Diplomacia ekonomike”, Ambasada konferencë për sipërmarrësit shqiptarë në Greqi

Të ftuar të veçantë, Kryetari i Bashkisë Lezhë, Pjerin Ndreu, dhe ai Deçanit në Kosovë, Bashkim Ramosaj

Ambasada e Shqipërisë pritje për bashkëshortet e Atasheve Ushatarakë në Greqi

Zonjat e huaja patën mundësinë të njihen me traditat, kulinarinë dhe mikpritjen e ngrohtë shqiptare.

Ambasadorja Hajdaraga nderohet me çmim nga Prefekti i Qarkut të Atikës

Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi u nderua për kontributin e saj në promovimin e kulturës dhe artit

Luela Hajdaraga: Shqipëria, një perlë e fshehur që meriton të zbulohet nga grekët!

Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi, Luela Hajdaraga, intervistë për revistën prestigjioze greke “Marie Claire”