“Nata Botërore e Librit”, një event me surpriza nga ALBAS më 23 Prill

Të gjithë përfitojnë 50% zbritje për disa nga librat për fëmijë dhe të rritur. Do të dhurohen e-libra


“Nata Botërore e Librit” është një fushatë e krijuar viteve të fundit për nxitjen e leximit të librave para gjumit. E gjithë kjo nisi duke marrë parasysh prirjen aq të përhapur të njerëzve për të përdorur telefonin, kur shtrihen për të fjetur.

Për këtë arsye, ALBAS, më 23 Prill në “Ditën Botërore të Librit”, organizon një event me një sërë surprizash.

Të gjithë përfitojnë 50% zbritje për disa nga librat për fëmijë dhe të rritur, të cilat mund t’i gjeni në librari ose online.

POSTIMI I SHTEPISE BOTUESE ALBAS

Keni dëgjuar për Natën Botërore të Librit??
Nata Botërore e Librit është një fushatë e krijuar viteve të fundit për nxitjen e leximit të librave para gjumit. E gjithë kjo nisi duke marrë parasysh prirjen aq të përhapur të njerëzve për të përdorur telefonin, kur shtrihen për të fjetur.
Për këtë arsye, ALBAS, më 23 Prill në “Ditën Botërore të Librit”, organizon një event me një sërë surprizash.
? Të gjithë përfitojnë 50% zbritje për disa nga librat për fëmijë dhe të rritur, të cilat mund t’i gjeni në librari ose online;
? Libraria do të qëndrojë hapur gjatë natës;
? Libraria do të kthehet në një “sleepover” me pizhame për fëmijë dhe për prindër, ku një personazh i njohur do të lexojë përralla.
? Do të dhurohen e-libra
? Ju mirëpresim me shumë dashuri, në datën 23 Prill, në adresën Rruga “George W. Bush”, Tiranë!

Keni dëgjuar për Natën Botërore të Librit??

Nata Botërore e Librit është një fushatë e krijuar viteve të fundit për…

Posted by ALBAS on Tuesday, April 18, 2023

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…